Trafik Poliçesi
Aracınızla verebileceğiniz zararları teminat altına almak için yaptırmak zorunda olduğunuz Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk (TRAFiK) Sigortanızı yaptırdınız mı ?
Trafik Sigortanızın teminat limitlerini artırarak sorumluluğunuzu azaltabileceğinizi biliyor musunuz ?
Trafik Sigortası Neleri Güvence Altına Alıyor ?

Teminat limitleri ve ödenecek prim tarifesi Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlenen Trafik sigortası aracın kullanımından dolayı 3.şahıslara verilecek bedeni ve maddi zararlar ile araç sahibine düşen hukuki sorumluluğu temin eder.

Trafik Sigortası, aracınız ile başkalarına vermiş olduğunuz hasarlardan doğan sorumluluğu karşılıyor.

Primleri araç türlerine göre değişebilen bu sigorta, ülke sınırları içinde araç sahibinin sorumlu olduğu kazalarda üçüncü şahıslara verilen maddi, bedeni Karayolları ve Trafik kanunu hükümleri çerçevesinde karşılar.

Trafik Sigortasının açıklanan teminat limitleri yeterli görülmeyip yükseltilmek istendiğinde, İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı ile trafik sigortası kapsamında güvence sağlanan limitler yükseltilmekte, aracınız ile başkalarına vermiş olduğunuz hasarlardan doğan sorumluluğun trafik sigortalarınca karşılanmayan limitleri için güvence sağlanmaktadır.

ARACIMIN ÇARPIŞMASI TEMİNATI

Trafik Poliçesiyle hem karşı tarafın hem de sizin aracınız güvence altında   Bir başka araçla çarpıştınız. Sizin aracın hasarını kim ödeyecek?

      Varsa kasko poliçeniz yoksa siz!

Kaskosu olmayanlar gelin acentemize Trafik poliçeniz sizin aracınızın hasarını da ödesin. Nasıl mı ? Trafik poliçenize   Aracımın çarpışması  teminatını ekleterek... Aracımın çarpışması Teminatı  Kaskosu olmayan araçların trafik poliçelerine eklenerek sunulur. Sigortalı aracın bir veya daha fazla araçla çarpışması halinde devreye girer. Tutanak tutulmalı,  Kazaya karışan taraflar belli olmalıdır. Sigortalı araçta çarpışma neticesinde oluşacak hasarlar 25.000 TL lik tutara kadar teminata dahildir. Türk Sigorta Sektöründe bir ilk ve kesenize uygun bir çözümdür.

Özetle : Bir çarpışma hasarında Trafik Sigortanız (kusurunuz nispetinde) karşı tarafın hasarını öderken, aynı poliçeye eklenen  Aracımın Çarpışması  teminatı sizin aracınızın hasarını öder.
Etiketler:4207 Okunma